Sportovní radioklub

Sportovní radioklub

1.subregional 2015

předseda se připravil i na svůj svátekPředseda měl narozeniny na které jsme úplně zapoměli ale svátek byl jasně označen v kalendáři!Raději se Tomáš připravil na oslavu sám.Počasí bylo skutečně vymalované a tak jsme se rozhodli zavolat kluky zda nepojedou v sobotu si aspon zalyžovat.OK1FLC a OK7RB přijedou na lyže a tak kouknou v sobotu na rádio a večer zase pojedou domů.Předem jsme se domluvili na vyzkoušení 144,432,1296MHz v kategorii LP a co nejmenší antény……..neboť Hepburn ukazoval jasně!A navíc máme nové QTH asi tak 200m od původního místa – hotel na Klínovci už opravdu pomalu opadává a u zdi to také moc nechodilo na západ.V zimě jsme přestěhovali blíže původní kontejner Variel k stavební bunce.Konečně máme vše na jednom pozemku i s chatkou.Návrh byl na průzkum pásma 70cm s 12el. DK7ZB a ktomu 23cm na 12el.kolinear na jednom stožárku s rotátorem.Musím zde vysvětlit proč průzkum pásem.Vetšinou je to tak,že pod kopec na dohled přijede kolektivka s multi multi a pořád přidávají elementy s PA.V kontestu nelze vůbec pracovat jejich směrem s normálním běžným rádiem TS790e a jednou yagi.1.subregionál většinou nejezdí a tak byla šance jaké je to z nového místa lepší a hlavně jak se ty naše vlny hezky rozběhnou do dálky.Samozřejmě pohodou bylo také klid na pásmech,žádné napadání od jejich operátorů – otoč to někam jinam ,nemůžu dělat QSO. Brutus,humus a jiné výroky ,které můžete si přečíst vždy po kontestu na naši adresu.Je ale zajímavé,že kluci z OL7C na 2m mají signál čistý jak padlí sníh a klidně můžeme pracovat od nich i snad 5kHz. a to jsou jen o 2km dál!Totéž platí i o OK7O.Prostě v pohodě.

Kontest začal OK7RB s 20W na 432MHz a operátor na 23cm byl momentálně na sjezdovce!

Ihned na začátku zavolal SSB F6DKW – 796km ! dále přidal OK1CTA Tomáš

FIDRR – JN18BX 795km,  Bylo jasné ,že condx jsou u nás dobré ale ne zase SUPER !

mapa QSO 70cm OK1KAD

23cm 6xF SSB.  ODX: F1RJ JN18AT  806km,F6DKW – 796km,F5DQK – 774km,

Bylo to super,HB9xxx volal dokonce 3x jakou měl radost ze silného signálu. u mikrofonu jsme se vystřídali s radostí s OK1CTA a OK7RA.Michal byl QRV jen do půlnoci a s Ludkem OK7RB odjeli z Klínovce domů.mapa QSO 23cm OK1KAD uvidíme jak příště.

Na 2m ladil Petr OK1CLU a byl spokojen se sousedy – jejich signálem. 3x F ODX:

F6KRK   JN18AS – 807km   na 6el.yagi DK7ZB a TS2000. 100w

mapa QSO 3cm OK1KAD na 10GHz jsme rychle rozdali body!

cca 2 hodiny provozu směrem na OK2 před západem slunce.počasí bombice bez čepice 10GHzMaximální spokojenost,lepší condx a vyzkoušení nového místa s profilem až do Anglie hi. Plány jsou jasné kategorie LP a to nám problém nebude dělat do budoucnosti .Místo super, hlavně bez turistů , zkrátka již konečně trocha soukromí!

Upřímně komu by se chtělo v neděli domů po kontestu .Počasí něco nádherného.

Děkujeme všem za QSO a těšíme se naslyšenou v dalším kontestu.

Pokud má někdo zájem si snámi zavysílat klidně napište!  73  Jirka  OK7RA