1. Subregionální závod 2015

Předseda měl narozeniny, na které jsme úplně zapoměli. Ale svátek byl jasně označen v kalendáři! Raději se Tomáš připravil na oslavu sám. Počasí bylo skutečně vymalované a tak jsme se rozhodli zavolat kluky, zda si nepojedou v sobotu aspoň zalyžovat. OK1FLC a OK7RB přijedou na lyže a tak kouknou v sobotu na rádio a večer zase pojedou domů. Předem jsme se domluvili na vyzkoušení 144, 432 a 1296 MHz v kategorii LP a co nejmenší antény. Neboť Hepburn ukazoval jasně! A navíc máme nové QTH asi tak 200 m od původního místa. Hotel na Klínovci už opravdu pomalu opadává. U zdi to také moc nechodilo na západ. V zimě jsme přestěhovali blíže původní kontejner Variel ke stavební bunce. Konečně máme vše na jednom pozemku i s chatkou. Návrh byl na průzkum pásma 70 cm s 12el. DK7ZB a k tomu 23 cm na 12el. kolinear na jednom stožárku s rotátorem. Musím zde vysvětlit, proč průzkum pásem. Většinou je to tak, že pod kopec na dohled přijede kolektivka s multi multi a pořád přidávají elementy s PA. V contestu nelze vůbec pracovat jejich směrem s normálním běžným rádiem TS-790e a jednou yagi. 1. Subregionál většinou nejezdí, a tak byla šance, jaké je to z nového místa lepší a hlavně, jak se ty naše vlny hezky rozběhnou do dálky. Samozřejmě pohodou bylo také klid na pásmech. Žádné napadání od jejich operátorů: “Otoč to někam jinam. Nemůžu dělat QSO.” “Brutus, humus” a jiné výroky, které si můžete přečíst vždy po contestu na naši adresu. Je ale zajímavé, že kluci z OL7C na 2 m mají signál čistý jak padlý sníh a klidně můžeme pracovat od nich i snad 5 kHz, a to jsou jen o 2 km dál! Totéž platí i o OK7O. Prostě v pohodě.

Contest začal OK7RB s 20 W na 432 MHz.
Operátor 23 cm byl momentálně na sjezdovce!

Ihned na začátku zavolal SSB F6DKW 796 km! Dále Tomáš OK1CTA přidal QSO s F1DRR, JN18BX, 795 km. Bylo jasné, že condx jsou u nás dobré, ale ne zase super!

23 cm
6x F SSB
F1DRR, JN18BX, 795 km
F6DKW, 796km
F5DQK, 774km
ODX: F1RJ, JN18AT, 806km

Bylo to super. HB9XXX volal dokonce 3x,  jakou měl radost ze silného signálu. U mikrofonu jsme se vystřídali s radostí s OK1CTA a OK7RA. Michal byl QRV jen do půlnoci. Pak s Luďkem OK7RB odjeli z Klínovce domů. Uvidíme jak příště.

Na 2 m ladil Petr OK1CLU. A byl spokojen se sousedy. S jejich signálem.

2 m
6el. yagi DK7ZB a TS2000 se 100 W
3x F
ODX: F6KRK, JN18AS, 807 km

Na 10 GHz jsme rychle rozdali body cca 2 hodiny provozu směrem na Moravu před západem slunce.

Maximální spokojenost. Lepší condx a vyzkoušení nového místa s profilem až do Anglie, hi. Plány jsou jasné. Kategorie LP. To nám nebude dělat problém do budoucnosti. Místo super, hlavně bez turistů. Zkrátka již konečně trocha soukromí!

Upřímně, komu by se chtělo v neděli domů po contestu. Počasí – něco nádherného.

Děkujeme všem za QSO a těšíme se naslyšenou v dalším contestu.

Pokud má někdo zájem si snámi zavysílat, klidně napište!

73 Jirka OK7RA