UHF Contest 2020

Já Pavel OK6RP (ex OK1PRI) a Zdeněk OK5ZS jsme se domluvili s Petrem OK1CLU, že se po roce opět zúčastníme UHF Contestu s OK1KAD.

Dva týdny před závodem jsme udělali revizi zařízení a provedli jeho vylepšení na 70 cm pracovišti. Místo jedné antény DK7ZB jsme se rozhodli udělat dvojče DK7ZB ve vertikálním stacku a vyměnit koaxiální kabel za půlpalcový. Na 23 cm jsme nainstalovali čtyřče “kroužkových” yagin G3JVL (4x 46 el.). Obě antény jsme úspěšně vyzkoušeli druhý den při Provozním aktivu.

V den závodu jsme s Petrem v 11 hodin začali s montáží antén na oba stožáry. Poté jsme vyhlásili pauzu na oběd a pojedli Amarouny z mikrovlnky, hi hi. Za hodinu pak přijel Zdeněk se svým rádiem Yaesu FT-991A a počal jej instalovat na 70 cm pracovišti. Já využil volného času a šel se přivítat s Honzou OK1CJH, který se přijel taktéž na Klínovec zúčastnit UHF Contestu na mikrovlnách (samozřejmě nejdříve konzultoval s OK1KAD).

Jak už to tak bývá, vyskytl se problém. Námi vysílaný signál byl s brumem. Včas nás na to upozornil Jirka OK7RA, za což mu tímto ještě jednou děkujeme. Vadný kabel se podařilo zjistit a vyměnit. Jirka i další protistanice nám teď těsně před závodem potvrdily, že signál je už čistý.

Závod začal. Na 70 cm pracovišti jsem ho rozjel já. Dosáhl jsem hodinového ratu 52 spojení, což potvrdilo, že úpravy zařízení byly správné. Poté jsme se se Zdeňkem u rádia střídali po hodinách.

Na 23 cm vysílal až do pozdních večerních hodin Petr. Pak jel domů. Ráno přijel asi na desátou.

Zdeněk si udělal pěkný ODX s Rumunskou stanicí YP2DX na 771 km. Nečekal ale, že ho trumfnu se Srbskou stanicí YU1LA na 844 km, hi hi. Ve dvě ráno jsme šli spát. Nebyly nové protistanice. Nařídil jsem budíka na šestou.

Ráno jsem se jal pokračovaní v závodě na 70 cm. Zdeněk šel v osm hodin zapnout 23 cm. Už se mu moc k 70 cm nechtělo. Asi vidina lepšího jím udělaného ODX se nerýsovala, hi hi. V neděli seděl u 70 cm asi jen hoďku a půl, jinak vysílal na 23 cm.

V neděli dopoledne nás přijel zkontrolovat Vilda OK1TVR. Odpoledne pak Míra OK7KM se svou YL.

Závod na 70 cm pásmu jsme zakončili klubovým rekordem 307 QSO a 64902 bodů. Na 23 cm pásmu padl také rekord (teda alespoň, co Petr pamatuje) 50 QSO.

Děkujeme všem protistanicím za spojení.
73 Pavel OK6RPVybavení na 70 cm:

  • TRX Yaesu FT-991A
  • ANT 2x 19 el. DK7ZB
  • PA 250 W
  • LNA

Vybavení na 23 cm:

  • TRX Yaesu FT-736
  • ANT 4x 46 el. G3JVL