Velikonoční závod 2021

Přemýšlím, co s načatýma Velikonocema a v tu chvíli mi volá OK1CLU, jestli nechci jet Velikonoční závod s nimi, že rakovnická divize klubu (Andrea OK3YL a Karel OK3KW) nemůže přijet z důvodu uzavírky okresů vládou ČR. Nu což, přijedu předsedo, povídám, beztak doma jen kynu.

V neděli ráno jsem skočil do auta a vydal se směr Klínovec se zastávkou v krámu. Přece nebudu hubnout, když to stalo takových peněz, hii. Když jsem přijel, Petr OK1CLU už byl na místě. V obou radioboudách teplo. Díky. Je sice jaro, ale Klínovec má jiný názor. Cca 10cm sněhu, místy závěje a teplota dost pod nulou. Pocitově tak minus 20, když fouklo. Jali jsme se instalace antén na 70 cm a 23 cm. Mezitím přijel Michal OK1CSM s asi tříletým synkem. Jó železo se má kout dokud je žhavé. 😉 Petr pokračoval v přípravách v UHF radioboudě samostatně a já (Pavel OK6RP) s Michalem jsme instalovali 2 m anténu na stožár a ten vztyčili do provozní polohy. Rychlá káva a můžeme začít.

Závod na 2 m rozjel Michal OK1CSM. Bohužel po nějaké hodině musel odjet dělat rodinou pohodu domů a tak se mikrofonu chopil Petr OK1CLU, který jel cca taky 1,5 h. Já jsem pak zbytek závodu na 2 m dojel s jednou ladící pauzou (na oběd 🤣). Poté jsem ještě dával body ve Velikonočním závodě dětí.

70 cm jsem rozjel já, Petr 23 cm. Po více než hodině se Petr zdejchnul. Říkám si: “Asi kouřová.” A ono ne. šel na 2 m. No nic, tak jsem skákal ze 70 cm k vedlejšímu stolu k 23 cm zařízení, když někdo projevil zájem o na tomto pásmu. Pak jsme se s Petrem prohodili a závod, už tak dojeli. Petr ke konci závodu už neměl koho dělat, tak činnost na 70 a 23 cm ukončil a jal se rozebírat zařízení. Samozřejmě jak to tak bývá, objevil se zájemce o QSO na 23 cm. Holt příště.

Závod jsme si užili a rozdání bodů nás těšilo mnohonásobně víc. Všem protistanicím děkujeme za body a těšíme se v dalším závodě na slyšenou.

Deklarováné výsledky:
2 m – 97 QSO – 16228 bodů
70 cm – 32 QSO – 4904 bodů
23 cm – 10 QSO – 1061 bodů